Nisan
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Kategoriler
Kullanıcı adı:

Parola:


Ünlü keman virtüözü Shlomo Mintz bir kez daha Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nde.
Stüdyo İmge

Festival'de konserinin biletleri satışa çıktıktan kısa bir Süre sonra tükenen Shlomo Mintz, kusursuz müzisyenliği ve teknik üstünlüğü ile İstanbullu müzikseverlere yine akıllardan silinmeyecek bir konser dinleme olanağı sağlayacak.

Henüz 11 yaşındayken, ünlü kemancı Itzhak Perlman'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı bir konserde, İsrail Filarmoni Orkestrası ile birlikte çalan Shlomo Mintz, 20 yaşında dünyanın en ünlü kemancıları arasında yerini aldı. 1982 yılında Antonio Vivaldi'nin Mevsimler başlıklı yapıtını, dönemin en ünlü üç kemancısı olan Itzhak Perlman, Isaac Stern ve Pinchas Zukerman ile birlikte seslendirdi ve bu konserin kaydı yapıldı. Sanatçı, aralarında Diapason d'Or, Edison ve Grand Prix du Disque bulunduğu sayısız ödüller aldı. Günümüzdeki bir çok ünlü solist gibi Shlomo Mintz de konserlerinde ve kayıtlarında, müzik tarihine mal olmuş çalgı yapımcılarının paha biçilmez sazlarını kullanıyor.

Shlomo Mintz, günümüzde sadece çok yetenekli bir kemancı olarak değil, aynı zamanda iyi bir orkestra şefi olarak da tanınıyor. İsrail Oda Orkestrası'nın müzik danışmanlığını yaptığı dönemde, bu toplulukla şef ve solist olarak çok başarılı konserler verdi. Sanatçı konserlerinin yanı sıra eğitmenlik ve tanınmış müzik yarışmalarında jüri üyeliği de yapıyor.

Shlomo Mintz'e eşlik edecek olan piyanist Adrienne Krausz Budapeşte'deki ünlü Franz Liszt Müzik Akademisi'ndeki eğitimi ardından Zürih Tonhalle Orkestrası ile yaptığı bir Avrupa turnesi sonunda müzik çevrelerinin büyük beğenisini kazandı. Ödül aldığı yarışmalar ve önemli merkezlerde verdiği konserlerle her geçen gün adından daha çok söz ettiren Adrienne Krausz, Yuri Bashmet ve Shlomo Mintz gibi dünyaca ünlü isimlerle oda müziği konserlerini de sürdürüyor.

Shlomo Mintz, Adrienne Krausz eşliğinde 30. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nde vereceği konserde Romantik Dönem bestecilerinden Franz Schubert, Antonin Dvorak ve Edward Elgar'dan eserler seslendirecek. Sanatçı, konserin sonunda ünlü Fransız besteci Maurice Ravel'in, çingene ezgilerini büyük bir ustalıkla kendi müzik dili içinde yoğurduğu ve solistin tüm ustalığını sergilemesine olanak sağlayan Çigan adlı yapıtını yorumlayacak.
Dost Mekan
Salon İKSV
Hadi indir !
Alison Moyet - Changeling
Duyurular
Stüdyo İmge, Açık Radyo'da...
Sosyal Ağ